OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

"Pracujemy, żeby całe 90 minut zagrać na wysokim poziomie."

09/26/2015

Podczas konferencji prasowej, którą Zawisza zwołał przed niedzielnym meczem ze Stomilem Olsztyn, trener naszego najbliższego przeciwnika - Daniel Osiński, powiedział co sądzi o grze swojego zespołu, olsztyńskiej drużynie i Tomaszu Wełnickim.

Widać progres, tworzymy dużo sytuacji, mamy bardzo dobrą pierwszą połowę i w drugiej musimy zrobić wszystko, aby poziom koncentracji i dyscypliny taktycznej był cały czas na równym poziomie. Chłopacy bardzo ambitnie do wszystkiego podchodzą i starają się, ale gdzieś czasami ta koncentracja ucieka. Nad tym najbardziej pracujemy, żeby całe 90 minut zagrać na wysokim poziomie. Nie możemy tracić koncentracji, musimy tego się wystrzegać. Widać po chłopakach, że pracują nad tym i uważam, że w meczu ze Stomilem będzie bardzo dobrze.  – mówił podczas konferencji prasowej o swojej drużynie, trener Daniel Osiński.

Pojechaliśmy zobaczyć ostatni mecz Stomilu, jest to ciekawa drużyna, ma ciekawych zawodników z przodu, myślę, że będą próbowali stworzyć sytuacje, nawet takie widowiskowe dla oka. – zapowiedział niedzielny mecz Osiński.

Na pytanie o Tomasza Wełnickiego, który w poprzednim sezonie grał w Stomilu Olsztyn, Daniel Osiński odpowiedział - Jest to bardzo solidny chłopak, ciężko trenuje na treningach, to samo pokazuje w meczu, 90 minut potrafi solidnie wybiegać, jest naszą ostoją defensywy. Na pewno jeszcze dużo pracy przed nim, bo jak na środkowego obrońcę to jeszcze młody zawodnik. Mam nadzieję, że na tyle się rozwinie, że pomoże nam wprowadzić zespół do Ekstraklasy.

Spotkanie 10. kolejki I Ligi, Zawisza - Stomil, w niedzielę(27.09) o godzinie 18:00 na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy.