OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn, relacja LIVE!

09/27/2015

Tekstową relację LIVE z meczu 10. kolejki I Ligi, Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn. GRAMY!

Koniec. Przegrywamy 3:0.

90' Kolejny strzał Tomasza Chałasa, pada łupem bramkarza Zawiszy.

87' Lekki płaski strzał Tomasza Chałasa. Łukasz Sapela z łatwością wyłapuję piłkę. Potwierdza się to, że Zawisza jest zespołem "drugiej połowy". Do meczu z nami strzelili oni aż 13 goli w drugiej połowie.

85' Z boiska schodzi strzelec dwóch bramek - Szymon Lewicki, w jego miejsce pojawił się Arkadiusz Gajewski.

80' Szymon Lewicki i mamy 3:0 dla Zawiszy. Cała sytuacja zaczęła się w polu karnym Zawiszy. Po akcji Stomilu bydgoszczanie przeprowadzili szybką kontrę.

75' Rafała Kujawę zastępuje na boisku Tomasz Chałas. W Zawiszy pierwsza zmiana, Smektała za Łukowskiego.

74' Własnym ciałem bramkę osłania Rafał Remisz, po bardzo mocnym strzale Drygasa.

71' Piotr Głowacki marnuje 100 % sytuacje. Z 5 metra nie trafia głową do bramki Zawiszy, mając przed sobą tylko bramkarza.

70' Strzał Kamila Drygasa z 30 metrów. Minimalnie niecelnie.

67' Świetna akcja Stomilu. Po podaniu od Irakliego, Rafał Kujawa znajduje się sam na sam z bramkarzem gospodarzy i strzela obok słupka.

65' Michał Trzeciakiewicz fauluje zawodnika Zawiszy. Bydgoszczanie mają doskonała okazję z rzutu wolnego tuż przed naszym polem karnym, jednak Jakub Łukowski strzela wysoko nad bramką.

64' Dobra wrzutka Irakliego w pole karne, defensor Zawiszy wybija na aut.

63' Irakli w miejsce Tsubasy

61' Do wejścia na boisko szykuje się Irakli.

60' Patejuk po rzucie rożnym strzela nam drugą bramkę. Zawisza - Stomil 2:0

59' Rzut wolny z bliskiej odległości. Zawodnika Zawiszy faulował Czarnecki.

53' Bardzo dobra akcja Stomilu. Piłkę rozgrywali Trzeci i Piotr Głowacki, który dośrodkował w pole karne a tam doskonałej pozycji do strzału nie wykorzystał Rafał Kujawa.

51' Żółtą kartką ukarany Janusz Bucholc.

50' Bardzo groźny strzał Igumanowića. Piłkę z rąk wypuszcza Skiba, pilkę dobijał zawodnik Zawiszy, jednak Skiba na posterunku.

49' Faul Pawła Głowackiego na Drygasie. Zawisza ma rzut wolny tuż przed naszym polem karnym. Do piłki podchodzi Blaźo.

47' Faul Stomilu w środku pola. Zawisza przy piłce.

46' Zaczynamy drugą część spotkania Zawisza - Stomil. Pierwsza Zmiana w Stomilu. W miejsce Jarosława Ratajczaka wchodzi Piotr Głowacki.

Porażka 5-0 z Zawiszą w sezonie 2012/2013 była najwyższą, porażką Stomilu w tamtym sezonie.

Zawisza obok Sandecji jest klubem, który w tym sezonie strzela zdecydowanie najwięcej bramek, w 9 rozegranych do tej pory kolejkach spotkaniach strzelił 20 bramek.

Koniec pierwszej części spotkania. Zawisza - Stomil 1:0

43' Niestety, tracimy bramkę... Piotra Skibę pokonuje Szymon Lewicki. Zawisza - Stomil 1:0

42' Zawisza zamyka Stomil na swojej połowie. Bydgoszczanie próbują ataków skrzydłami.

38' Niecelny płaski strzał Macieja Kony z 30 metrów. Nadal 0:0

36' Czarnecki fauluje Szymona Lewickiego na połowie Zawiszy. Gra toczy się w środku pola, jednak Zawisza częściej atakuje naszą bramkę.

33' Strata piłki Trzeciakiewicz, który fauluje w środku pola. Dośrodkowanie ale faulowany zostaje Ratajczak i piłka wraca do nas.

32' Strata Stomilu w środku pola. Długa piłka od Nykla do Patejuka jednak ten strzela za lekko i Skiba bez trudu łapie

30' Ogromne zamieszanie  w naszym polu karnym. Wybijamy piłkę, a po chwili Trzeciakiewicz fauluje Silvę. Mamy rzut wolny dla Zawiszy, mocy strzał łapie "Bubu".

30' Piłka do Drygasa, a przy nim Remisz i Tsubasa. Wybijamy na rzut rożny.

27' Rzut rożny dla Zawiszy, piłka dochodząca i strzela Stawarczyk. Zawisza napiera a Skiba z najwyższym trudem broni naszej bramki.

25' Po dośrodkowaniu Ratajczaka z rzutu rożnego do piłki dopada Trzeciakiewicz, ale najpierw fauluje bramkarza Zawiszy.

24' Doskonała prostopadła piłka Bucholca do Suchockiego. Na oślep wybija Blaźo.

23' Po raz kolejny Zawisza próbuje swoich sił strzałem z dystansu. Silva niecelnie.

22' Dobra kombinacyjna akcja Stomilu. Na spalonym niestety Łukasz Suchocki.

19' Patejuk dośrodkowuje, Skiba łapie. Dużo pracy ma dziś nasz bramkarz.

15' Po dobrej akcji Zawiszy groźny strzał oddał Łukowski. Ofiarnie interweniował Skiba na rzut rożny, który następnie wyłapuje dośrodkowanie z cornera.

14' Niebezpieczna sytuacja z prawej strony. Piłkę dośrodkowywał Nykiel, a strzał Drygasa wyłapał Skiba.

13' Trwa walka w środku pola.

10' Groźny strzał Drygasa, Skiba na raty łapie piłkę.

Najlepszymi strzelcami Zawiszy w obecnymi sezonie są Kamil Drygas oraz Szymon Lewicki (obaj po 5) to tylko o 2 mniej niż cały dorobek Stomilu.

8' Dobre rozegranie prawą stroną miedzy Bucholcem a Tsubasą. Mamy rzut rożny. Do piłki podchodzi Ratajczak.

7' Doskonała akcja prawą stroną. Suchocki strzelał, ale jego strzał zablokował defensor gospodarzy.

6' Faul na Dawidzie Szymonowiczu. Mamy piłkę na swojej połowie.

5' Pierwsza ofensywna akcja Stomilu. Wrzutkę w pole karne pewnie jednak wyłapuje Sapela.

4' Zawisza od pierwszych minut atakuje.

3' Groźna wrzutka Sylwestra Patejuka, którą pewnie wyłapuje Skiba.

1' Pierwsza akcja Zawiszy. Kamil Drygas mocno niecelnie na bramkę Skiby.

Zaczynamy! Mecz rozpocznie Stomil.

Piłkarze Zawiszy i Stomilu wychodzą na murawę.

Na Stadionie przy ul Gdańskiej 163 w Bydgoszczy bardzo mała frekwencja.

W meczu sezonu 2012/2013 rozgrywanym w Olsztynie i wygranym przez Zawiszę 5-0, 2 bramki strzelił Tomasz Chałas obecny gracz Stomilu. Chałas to jedyny zawodnik w kadrze Stomilu, który wcześniej grał w przeszłości w Zawiszy Bydgoszcz.

Zawisza i Stomil na ligowych boiskach spotykały się 6 razy, z czego 3 razy zwycięsko wychodził Zawisza, 2 razy padł remis i tylko raz udało się wygrać Stomilowi, było to w rundzie wiosennej sezonu 2012/13 gdzie Stomil wygrał 2-3.

Piłkarze obydwu drużyn kończą już rozgrzewkę. Za 15 minut zaczynamy!

Ławki rezerwowych:

Zawisza: Damian Węglarz, Michał Cywiński, Łukasz Nowotczyński, Arkadiusz Gajewski, George Alaverdashvili, Jakub Smektała, Damian Ciechanowski

Stomil: Michał Leszczyński, Tomasz Wełna, Piotr Głowacki, Irakli Meskhia, Tomasz Chałas, Karol Żwir

Wyjściowe "11":

Zawisza: Łukasz Sapela - Kamil Drygas, Blaźo Igumanović, Krzysztof Nykiel, Szymon Lewicki, Jakub Łukowski, Piotr Stawarczyk, Maciej Kona, Micel Silva, Tomasz Wełnicki, Sylwester Patejuk

Stomil: Piotr Skiba, Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Jarosław Ratajczak, Rafał Remisz, Paweł Głowacki, Tsubasa Nishi, Dawid Szymonowicz, Michał Trzeciakiewicz, Rafał Kujawa, Łukasz Suchocki

Witamy Państwa ze Stadionu Zawiszy. Za 25 minut pierwszy gwizdek sędziego.