OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Stomil przegrywa w Bydgoszczy

09/27/2015

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali 3:0 (1:0) z Zawiszą Bydgoszcz, w wyjazdowym meczu 10. kolejki rozgrywek I Ligi. Bramki dla gospodarzy zdobyli w Szymon Lewicki (dwie)  w 43' i 81' oraz Sylwester Patejuk w 61' meczu.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy. Już w 1' spotkania na bramkę Skiby próbował strzelać Kamil Drygas. Chwilę potem Skiba wyłapał wrzutkę Patejuka. Stomil doszedł "do głosu" w 7' meczu, kiedy to Łukasz Suchocki oddał groźny strzał na bramkę Łukasza Sapeli. Na kolejną groźną akcję gospodarzy czekaliśmy do 14', gdy Kamil Drygas oddał strzał na bramkę Piotra Skiby. Bramkarz Stomilu poradził sobie jednak dobrze z tym uderzeniem. Chwilę potem Skiba doskonale interweniował wybijając piłkę zmierzającą wprost w okienko jego bramki i Zawisza mógł zadowolić się tylko rzutem rożnym. W 19' Skiba po raz kolejny wykazał się czujnością wyłapując dośrodkowanie Patejuka. Minutę po tym zdarzeniu dobrą akcję w ofensywie przeprowadzili "biało-niebiescy", niestety w końcowej fazie Łukasz Suchocki znalazł się na pozycji spalonej. Skiba do końca pierwszej połowy ratował Stomil przed utratą bramki kilkukrotnie, a pokonał go, dopiero w 43' meczu, Szymon Lewicki. Zespół Zawiszy wykorzystał błąd olsztyńskiej defensywy i przejął piłkę, której lot nie został przerwany przez jednego z naszych defensorów. Futbolówka spadła pod nogi Miki, a ten odegrał piłkę do Krzysztofa Nykiela, który dograł w pole karne i Lewicki pokonał Skibę strzałem głową z ok. 6 m.

Druga połowa to kolejna odsłona festiwalu strzeleckiego Zawiszy, jednak w dobrej dyspozycji był dziś Piotr Skiba. Stomil jednak "obudził się" i spróbował przeprowadzić groźne akcje ofensywne za sprawą Rafała Kujawy i Piotra Głowackiego. W 60' groźne rozegranie rzutu wolnego i znów gorąco było pod bramką Stomilu, jednak "biało-niebiescy" zdołali wybić futbolówkę na rzut rożny. Z tego rzutu rożnego padła kolejna bramka dla Zawiszy. Sylwester Patejuk nabiegał w "szesnastkę" i wykorzystał spadającą piłkę, którą uderzył z woleja wprost w okienko bramki Skiby. W 67' meczu Rafał Kujawa otrzymał bardzo dobre podanie od Irakliego Meskhii i znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak strzelił obok bramki. W 71' Piotr Głowacki nie trafił do bramki Zawiszy mając przed sobą tylko bramkarza. W 81' meczu Szymon Lewicki po raz drugi podczas tego meczu pokonał Piotra Skibę z najbliższej odległości. Wyjazdowe spotkanie 10. kolejki I Ligi zakończyło się zwycięstwem gospodarzy i Stomil wraca do Olsztyna bez punktów.

Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn 3:0 (1:0)
bramki: 43', 81' Szymon Lewicki, 61' Sylwester Patejuk
żółte kartki: Janusz Bucholc
sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)

Składy:

Zawisza Bydgoszcz: 1. Łukasz Sapela - 4. Krzysztof Nikiel, 2. Piotr Stawarczyk, 27. Tomasz Wełnicki, 19. Blažo Igumanović - 13. Sylwester Patejuk, 21. Maciej Kona, 14. Kamil Drygas, 10. Mica (89' - Michał Cywiński), 23. Jakub Łukowski (76' - Jakub Smektała) - 20. Szymon Lewicki (76' - Arkadiusz Gajewski).

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Rafał Remisz, 4. Jarosław Ratajczak (46' - 8. Piotr Głowacki) - 9. Łukasz Suchocki, 7. Paweł Głowacki, 16. Dawid Szymonowicz, 22. Tsubasa Nishi (63' - 10. Irakli Meskhiia), 12. Michał Trzeciakiewicz - 88. Rafał Kujawa (76' - 28. Tomasz Chałas).