OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Szczęśliwy remis w meczu przyjaźni!

10/04/2015

Spotkanie 11. kolejki I Ligi pomiędzy Stomilem Olsztyn a Wisłą Płock zakończyło się wynikiem 1:1. Bramkę dla "Dumy Warmii" zdobył w 45. minucie z rzutu karnego Grzegorz Lech. Dla Wisły trafił Mikołaj Lebedyński w 86. minucie.

W mecz lepiej weszli goście, którzy pokazali, że na pewno nie będzie zadowalał ich wynik remisowy. Już w 2' meczu Mikołaj Lebedyński uderzał na bramkę Skiby, jednak piłka po strzale napastnika Wisły poszybowała ponad bramką Skiby. Do końca pierwszego kwadransa gry goście jeszcze trzykrotnie zagrażali bramce Stomilu, a najgroźniejsza akcja została przeprowadzona w 14' spotkania, kiedy Iliev uderzając z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę. Dobitka Lebedyńskiego powędrowała, na nasze szczęście, w chmury. W 16' Suchocki oddał pierwszy groźny strzał na bramkę Kiełpina, jednak dobrze dysponowany bramkarz Wisły poradził sobie z uderzeniem z siódmego metra. Dalsza część pierwszej połowy przebiegła pod znakiem strat w środkowej strefie boiska i niedokładności zarówno po stronie gości, jak i gospodarzy. Wynik otworzył w 45' meczu Grzegorz Lech, który wykorzystał rzut karny po faulu na Łukaszu Suchockim. Lech uderzył piłkę ponad rękoma broniącego Kiełpina i Stomil schodził na przerwę prowadząc 1:0.
W drugiej połowie goście byli jeszcze bardziej zmotywowani. Swoich akcji po stronie Wisły nie wykorzystywał głównie Lebedyński. Dla Stomilu dobre sytuacje stwarzali: Michał Trzeciakiewicz, Rafał Kujawa, czy Łukasz Suchocki. Bramka wyrównująca padła w 86' meczu, kiedy to Skibę, po dośrodkowaniu Łuczaka pokonał Lebedyński. Stomil wciąż niepokonany na swoim stadionie dopisał na swoim koncie jeden punkt.

Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Rafał Remisz, 4. Jarosław Ratajczak - 9. Łukasz Suchocki (87, 22. Tsubasa Nishi), 7. Paweł Głowacki, 16. Dawid Szymonowicz, 10. Irakli Meschia (67, 12. Michał Trzeciakiewicz), 5. Grzegorz Lech - 88. Rafał Kujawa.

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 5. Bartłomiej Sielewski, 14. Marko Radić (59, 10. Jakub Bąk) - 7. Damian Piotrowski (71, 16. Dominik Kun), 21. Maksymilian Rogalski (26, 23. Piotr Mroziński), 89. Wojciech Łuczak, 41. Dimityr Ilijew, 9. Arkadiusz Reca - 11. Mikołaj Lebedyński.

żółta kartka: Lech.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).