GKS Katowice - Stomil Olsztyn - relacja LIVE!

10/10/2015

Stomil Olsztyn gra na wyjeździe z GKS-em Katowice! Zapraszamy do śledzenia relacji!

GKS KATOWICE - STOMIL OLSZTYN 2:2 (1:1).

90'+1' - Rzut rożny dla gospodarzy.

89' - Rafał Pietrzak ukarany czerwoną kartką za brutalny faul na Januszu Bucholcu.

88' - Tomasz Chałas strzelał z 20 metrów na bramkę Dobrolińskiego i posłał piłkę obok słupka.

86' - Tomek Chałas dośrodkował w pole karne, ale nikt nie zamykał tego dogrania.

84' - Wojciech Trochim za Łukasza Pielorza. To trzecia zmiana w drużynie gospodarzy.

84' - Trzecia zmiana w zespole Stomilu. Irakli Meskhiia idzie już odpocząć, a w jego miejsce pojawia się Tomasz Chałas.

81' - Zmiana w zespole Stomilu. Piotr Głowacki za Łukasza Suchockiego.

79' - Zmiana w zespole Stomilu. Za Rafała Kujawę wchodzi Paweł Łukasik. W międzyczasie rzut rożny dla Stomilu po dobrej akcji ofensywnej Irakliego i Suchockiego. Sędzia chce dziś wyjść na pierwszy plan i wzbudza trochę kontrowersji...

77' - Alan Czerwiński uderza piłkę z 16 m. i posyła ją ponad bramką Piotra Skiby. GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:2.

75' - Maciej Bębenek opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawił się Krzysztof Wołkowicz. To druga zmiana w zespole gospodarzy.

71' - Żółta kartka dla Rafała Pietrzaka za faul na Suchockim. Szybka kontra "biało-niebieskich" powstrzymana i zaczynamy od rzutu wolnego.

66' - Karol Żwir otrzymał żółtą kartkę.

63' - Karol Żwir strzelał z kąta na bramkę Dobrolińskiego. Bramkarz gospodarzy odbił strzał pod nogi Kujawy, który próbował dobijać i piłka powędrowała ponad poprzeczką bramki gospodarzy. GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:2.

62' - Bramka wyrównująca dla GKS-u Katowice. Paweł Szołtys pokonuje z najbliższej odległości Piotra Skibę.

59' - GOOOOL!!! Irakli Meskhiia przejął piłkę po niedokładny zagraniu defensorów GieKSy, przebiegł z nią kilkanaście metrów i oddał dobry strzał na bramkę Dobrolińskiego! GKS Katowice - Stomil Olsztyn 1:2!

58' - Meskhiia ukarany żółtą kartką za symulowanie faulu i to kolejny zawodnik Stomilu, którego nie zobaczymy na boisku w meczu z Zagłębiem Sosnowiec

56' - Żółta kartka dla Grzegorza Lecha. Kolejny zawodnik Stomilu, który nie zagra w kolejnym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec.

54' - Żółta kartka dla Adriana Jurkowskiego za faul na Łukaszu Suchockim. Do piłki ustawionej na 30 metrze podszedł Irakli Meskhiia, który dobrze uderzył na bramkę Dobrolińskiego, a ten obronił z małymi problemami.

47' - Rafał Kujawa wszedł w pole karne i otrzymał dobre podanie od Irakliego Meskhii. Kujawa oddał strzał na bramkę, jednak zablokowany przez obrońców gospodarzy.

46' - Zmiana w zespole gospodarzy Bartosz Iwan zagra za Filipa Burkhardta.

PIŁKARZE OBU ZESPOŁÓW JUŻ NA MURAWIE, ZA CHWILĘ ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GKS KATOWICE - STOMIL OLSZTYN 1:1.

45' - Łukasz Suchocki na "pełnych obrotach" wbiega w pole karne gospodarzy po dobrym zagraniu Meskhii, ale jego strzał trafia w boczną siatkę.

43' - I szybko chcemy się zrehabilitować. Meskhiia wszedł jak w masło pomiędzy obrońców GieKSy i oddał piłkę Żwirowi, który zbyt lekko strzelał na bramkę Dobrolińskiego. GKS Katowice - Stomil Olsztyn 1:1.

42' - Grzegorz Goncerz wyrównuje stan spotkania strzelając pewnie na bramkę Skiby. Tomek Wełna przy faulu uderzył w piłkę. Trochę kontrowersji, ale nie ma co dyskutować. 1:1.

41' - Rzut karny dla gospodarzy.

40' - Janusz Bucholc znów zawędrował pod pole karne GieKSy, wyłożył płasko piłkę Grześkowi Lechowi, ale Irakli też bardzo chce zdobyć dziś gola. Zabrał futbolówkę Lechowi spod nóg, zakręcił się w polu karnym i oddał strzał, po którym piłka minęła słupek bramki Dobrolińskiego.

38' - Suchocki przejął piłkę w środku pola i sam przebiegł pół boiska, przechodząc między obrońcami GieKSy i oddając strzał na bramkę Dobrolińskiego. Szkoda, że niecelnie, ale brawo za akcję!

33' - Goncerz wbiegł w pole karne Stomilu, choć miał asekurację dwóch naszych obrońców, udało oddać mu się strzał na bramkę Skiby. Jednak Piotrek pewnie wyłapał piłkę.

31' - Bucholc zawędrował w swoim stylu pod pole karne gospodarzy i zagrał piłkę do Kujawy, ten lekko i obok bramki Dobrolińskiego.

29' - GOOOOL!! Rafał Kujawa zdobywa gola wychodząc na pozycję sam na sam z bramkarzem! Kujawa otrzymał fenomenalne podanie od Tomka Wełny i nie zmarnował tego prezentu posyłając piłkę płaskim strzałem obok interweniującego Dobrolińskiego! GKS Katowice - Stomil Olsztyn 0:1!

28' - Piłkarze Stomilu dostali się w pole karne i przeprowadzili akcję ofensywną po przejęciu przez Tomka Wełną lekko zagranej piłki przez Olivera Praznovskego.  W końcowej fazie akcji Kujawa źle przyjął piłkę pomagając sobie ręką.

25' - Maciej Bębenek uderzał głową na bramkę Skiby po dośrodkowaniu Czerwińskiego i Piotr Skiba z trudem wybija na rzut rożny.

23' - Dobrze piłkarze Stomilu radzą sobie dziś w ofensywie, brakuje trochę dokładności, jak przed chwilą, gdy do dobrze zagranej piłki z głębi pola nie dobiegł Rafał Kujawa.

20' - Karol Żwir faulowany na wysokości pola karnego. Do piłki podszedł Irakli Meskhiia, który wkręcił piłkę, jednak wybił ją Dobroliński. Do odbitej futbolówki dopadł Karol Żwir i uderzył z ok 20 m., a piłka po jego strzale trafiła w słupek!

15' - Żółta kartka dla Tomka Wełny. To oznacza, że nie zobaczymy go na murawie w meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

14' - Od dobrych kilku minut GieKSa rozgrywała piłkę i zakończyli to rozegranie strzałem na bramkę w wykonaniu Szołtysa. Uderzenie powędrowało ponad poprzeczką bramki Skiby.

8' - Paweł Szołtys faulowany przez Pawła Głowackiego na ok. 25 m. od bramki Skiby. Szybkie wznowienie i kolejny faul zawodnika Stomilu na Rafale Pietrzaku, Maciej Bębenek otrzymał piłkę po szybkim wznowieniu gry i uderzył z 10 m. wprost w Skibę. Wciąż 0:0, a gospodarze przeprowadzili pierwszą groźną akcję.

7' - Suchocki dobrze wyszedł do piłki zagranej z głębi pola, jednak uprzedził go Dobroliński.

5' - Meskhiia faulowany w środku pola. Szybkie wznowienie Lecha, jednak Suchocki, do którego adresowana była piłka, znajdował się na pozycji spalonej.

3' - Stomil zaczął odważnie. Najpierw wrzutka Suchockiego, po której mieliśmy rzut rożny, a potem dośrodkowanie w pole karne, ale piłkę wyłapał Dobroliński. Całkiem dobry początek w wykonaniu "Dumy Warmii".

ZACZYNAMY!

17:46  - Zawodnicy już od 15-20 minut rozgrzewają się na płycie boiska.

Rezerwowi:

GKS: Kamil Główka, Krzysztof Wołkowicz, Dariusz Zapotoczny, Sławomir Duda, Wojciech Trochim, Bartosz Iwan, Daniel Ciechański

Stomil: Michał Leszczyński, Jarosław Ratajczak, Piotr Wypniewski, Michał Trzeciakiewicz, Piotr Głowacki, Tomasz Chałas, Paweł Łukasik

Skład Stomilu Olsztyn: Piotr Skiba - Tomasz Wełna, Rafał Remisz, Arkadiusz Czarnecki, Janusz Bucholc, Grzegorz Lech, Paweł Głowacki, Irakli Meskhiia, Łukasz Suchocki, Karol Żwir, Rafał Kujawa

Skład GKS-u Katowice: Rafał Dobroliński - Alan Czerwiński,Adrian Jurkowski, Oliver Praznovsky, Rafał Pietrzak, Maciej Bębenek, Łukasz Pielorz, Povilas Leimonas, Filip Burkhardt ,Paweł Szołtys,Grzegorz Goncerz

Witamy Państwa ze Stadionu przy ul. Bukowej w Katowicach! Za 45 minut pierwszy gwizdek sędziego w meczu GKS Katowice - Stomil Olsztyn.