OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Podział punktów w Katowicach

10/10/2015

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali na wyjeździe, w meczu 12. kolejki I Ligi z GKS-em Katowice 2:2 (1:1). Bramki dla “Dumy Warmii” zdobyli Rafał Kujawa i Iraklii Meskhiia, dla Gieksy trafili Grzegorz Goncerz i Paweł Szołtys.

Stomil zaczął to spotkanie odważnie. W 3. minucie spotkania, przeprowadziliśmy pierwszą akację na bramkę gospodarzy. Najpierw wrzutka Suchockiego, po której mieliśmy rzut rożny, a potem dośrodkowanie w pole karne, które wyłapał Dobroliński. W 20. minucie Karol Żwir został faulowany na wysokości pola karnego. Do piłki podszedł Irakli Meskhiia, który wkręcił piłkę, jednak wybił ją Dobroliński. Do odbitej futbolówki dopadł Karol Żwir i uderzył z ok 20 m., a piłka po jego strzale trafiła w słupek! To co nie stało się w 20. minucie, wydarzyło się 9 minut później. Rafał Kujawa otworzył wynik tego spotkania. Napastnik “biało-niebieskich” zdobył  bramkę wychodząc na pozycję sam na sam z bramkarzem! Kujawa otrzymał fenomenalne podanie od Tomka Wełny i nie zmarnował tego prezentu posyłając piłkę płaskim strzałem obok interweniującego Dobrolińskiego! GKS wyrównał w 42. minucie spotkania. Grzegorz Goncerz wyrównał stan spotkania strzelając pewnie z rzutu karnego na bramkę Skiby. Do przerwy 1:1.

Po zamianie stron to “biało-niebiescy” przeprowadzili pierwszą ofensywną akację. W 47. minicie spotkania Rafał Kujawa wszedł w pole karne i otrzymał dobre podanie od Irakliego Meskhii. Kujawa oddał strzał na bramkę, jednak został on zablokowany przez obrońców gospodarzy. W 57. minucie meczu Meskhiia został ukarany żółtą kartką za symulowanie faulu i niestety nie będzie mógł wystąpić w następnym meczu. Chwilę później również Iraklii przejął piłkę po niedokładnym zagraniu defensorów GieKSy, przebiegł z nią kilkanaście metrów i oddał dobry strzał na bramkę Dobrolińskiego, pokonując bramkarza gospodarzy. “Duma Warmii” niestety nie cieszyła się szybko z tego prowadzenia. Chwilę później padła bramka wyrównująca dla GKS-u Katowice. Paweł Szołtys dostał precyzyjne podanie w pole karne i strzałem z powietrza lewą nogą pokonał z najbliższej odległości Piotra Skibę. Po stracie drugiej bramki Stomil cofnął się, a inicjatywę przejęli gospodarze. W 77. minucie Alan Czerwiński uderzył bardzo groźnie piłkę z 16 m. jednak ta na nasze szczęście przeleciała ponad bramką Piotra Skiby. Na ostatni kwadrans przed końcem spotkania Stomil został zamknięty na swojej połowie i liczył na kontry. Trener Mirosław Jabłoński zdecydował się wprowadzić dwóch napastników - Pawła Łukasika i Tomasza Chałasa, jednak nie potrafili oni stworzyć sobie dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. GKS kończył to spotkanie w dziesiątkę. Po faulu na Bucholcu czerwoną kartką ukarany został Rafał Pietrzak. GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:2 i jeden punkt wraca do Olsztyna.

GKS: 1. Rafał Dobroliński - 4. Alan Czerwiński, 29. Adrian Jurkowski, 21. Oliver Práznovský, 2. Rafał Pietrzak - 8. Maciej Bębenek (74, 11. Krzysztof Wołkowicz), 23. Łukasz Pielorz (83, 37. Wojciech Trochim), 28. Povilas Leimonas, 25. Filip Burkhardt (46, 38. Bartosz Iwan), 19. Paweł Szołtys - 7. Grzegorz Goncerz.

Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Rafał Remisz, 27. Tomasz Wełna - 9. Łukasz Suchocki (81, 8. Piotr Głowacki), 5. Grzegorz Lech, 7. Paweł Głowacki, 10. Irakli Meschiia (83, 28. Tomasz Chałas), 11. Karol Żwir - 88. Rafał Kujawa (79, 77. Paweł Łukasik).

żółte kartki: Jurkowski, Pietrzak - Wełna, Lech, Meschiia, Żwir.
czerwona kartka: Rafał Pietrzak (90. minuta, GKS, za brutalny faul).

sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

zdj. główne: Emil Marecki / sport.egit.pl