OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Trzecie zwycięstwo z rzędu i 3 punkty wracają do Olsztyna!

11/08/2015

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali w Pruszkowie w ramach 16. kolejki I ligi z Pogonią Siedlce 1:0 (1:0). Bramkę na wagę zwycięstwa z rzutu karnego zdobył 17' Rafał Kujawa.

Spotkanie nie miało porywającego tempa. Przyczyną na pewno był mocno wiejący przez cały mecz wiatr. W 15' spotkania, po faulu na Grzegorzu Lechu sędzia podyktował rzut karny, który dwie minuty później pewnie zamienił na bramkę Rafał Kujawa. Gospodarze spotkania, w pierwszej połowie, najgroźniejsze akcje stwarzali po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. W drugiej połowie gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W 47' spotkania Janusz Bucholc "wyciągnął" piłkę spod nóg Adama Dudy, który miał dobrą okazję do wykończenia kontry swojego zespołu. W 59' spotkania Rafał Kujawa uderzył tuż obok słupka bramki Misztala, dobrze zastawiając się w polu karnym gospodarzy. Dziesięć minut później dobrze w polu karnym znalazł się Jarosław Ratajczak, jednak najpierw próba podania, a potem strzału, zostały zablokowane przez obrońców gospodarzy. W 79' spotkania po sennym okresie gry, Piotr Skiba obronił dobrą próbę strzału Adama Dudy, który mógł przelobować naszego bramkarza zdobywając wyrównującą bramkę. Piłka do siatki Stomilu wpadła w 90' spotkania po uderzeniu Adama Dudy, jednak sędziowie, na nasze szczęście, uznali, że zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej. Chwilę wcześniej dobrym strzałem z 40 m. popisał się Paweł Łukasik. Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1). TRZY PUNKTY WRACAJĄ DO OLSZTYNA!

Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)
bramka: 17' - Rafał Kujawa (k.)
żółte kartki: Rafał Zembrowski, Ernest Dzięcioł, Kamil Dmowski, Adam Duda - Grzegorz Lech, Łukasz Suchocki, Paweł Łukasik
sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)

Składy:

Pogoń Siedlce: 12. Rafał Misztal - 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 4. Ernest Dzięcioł, 8. Daniel Chyła, 21. Piotr Ceglarz (78' - 20. Piotr Krawczyk), 13. Kamil Dmowski (54' - 19. Krystian Wójcik), 6. Marcin Paczkowski, 10. Mariusz Rybicki (65' - 26. Dawid Dzięgielewski), 9. Krzysztof Bodziony, 15. Adam Duda.

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak, 3. Rafał Remisz, 27. Tomasz Wełna, 5. Grzegorz Lech, 22. Tsubasa Nishi (75' - 28. Tomasz Chałas), 9. Łukasz Suchocki (83' - 11. Karol Żwir), 16. Dawid Szymonowicz, 88. Rafał Kujawa (87' - 77. Paweł Łukasik).

zdj. główne: kadr z dzisiejszego spotkania/ fot. Monika Oklińska/ stomilolsztyn.com