OFICJALNY SERWIS

DUMY WARMII

Zwycięstwo w zimowym pojedynku!

11/28/2015

Piłkarze “Dumy Warmii” wygrali na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 2:0 (1:0) w ramach 19. kolejki I Ligi. Bramki dla Stomilu Olsztyn zdobyli Paweł Łukasik i Rafał Kujawa.

Zima, w pełnej krasie, dotarła nad Małopolskę i przekonali się dziś o tym zawodnicy obu zespołów. Spotkanie toczyło się w warunkach obfitych opadów śniegu i ujemnej temperatury. W tych ciężkich warunkach lepiej radzili sobie piłkarze "Dumy Warmii". Już w 5' spotkania zespół Mirosława Jabłońskiego mógł objąć prowadzenie po uderzeniu Rafała Kujawy, jednak piłka, po jego strzale, powędrowała ponad poprzeczką bramki Radlińskiego. Kolejne akcje należały do gospodarzy, choć czujnie i skutecznie grał dziś w bramce Piotr Skiba. W 14' meczu wynik otworzył Paweł Łukasik, który uderzył piłkę "po długim rogu" z ok. 18 metrów. Kilka minut później w analogicznej sytuacji znalazł się Arkadiusz Aleksander, ale piłka po jego strzale minęła słupek bramki Skiby. Końcówka pierwszej połowy to głównie przewaga gospodarzy, ale mimo licznych akcji, piłkarze Sandecji nie zamienili strzałów na bramki.
W drugiej połowie obie jedenastki toczyły wyrównane spotkanie, ale to "biało-niebiescy" podwyższyli wynik, za sprawą Rafała Kujawy, który przyjął piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego, zmylił obrońców i uderzył w górny róg bramki Radlińskiego. Sandecja próbowała odpowiadać za sprawą Aleksandra, czy Armanda Ken, ale nieskutecznie. W doliczonym czasie gry bramkę dla gospodarzy zdobył Ctvrtnicek, ale piłkę skierował do bramki ręką, więc nie została ona uznana, a zawodnika ukarano żółtą kartką. Całemu Sztabowi i Zespołowi Stomilu dziękujemy za wspaniałą postawę na boiskach ligowych jesienią i z niecierpliwością czekamy na wiosnę.

Sandecja Nowy Sącz 0-2 Stomil Olsztyn
bramki: 14' Paweł Łukasik, 76' Rafał Kujawa
żółte kartki: Nather, Ctvrtnicek - Bucholc
sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)

Składy:

Sandecja Nowy Sącz: 12. Łukasz Radliński - 17. Witalij Berezovskyy (60' - 88. Armand Ella), 4. Przemysław Szarek, 7. Grzegorz Baran, 24. Kamil Słaby - 33. Bartłomiej Kasprzak, 10. Łukasz Nowak (46' - 44. Josef Čtvrtníček), 11. Matej Náther, 8. Maciej Małkowski, 15. Sebastian Szczepański (48' - 23. Filip Piszczek) - 9. Arkadiusz Aleksander.

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Rafał Remisz, 4. Jarosław Ratajczak - 7. Paweł Głowacki, 5. Grzegorz Lech, 16. Dawid Szymonowicz, 77. Paweł Łukasik (82' - 28. Tomasz Chałas), 11. Karol Żwir (71' - 12. Michał Trzeciakiewicz) - 88. Rafał Kujawa (90' - 6. Bartosz Bartkowski).